Piknik Rodzinny w Żurawnicy udał się wspaniale! W niedzielę, 19 lipca 2015, mimo upału zebraliśmy się na boisku przy remizie OSP i wspólnymi siłami zorganizowaliśmy fantastyczną zabawę 🙂 Dziękujemy wszystkim, którzy bawili się razem z nami!
Szczególne podziękowania należą się tym osobom, bez których nie byłoby tej imprezy – CAŁEJ GRUPIE ORGANIZATORÓW. W niedzielę mogliście ich poznać po zielonych identyfikatorach. Niektórzy pracowali przez cały tydzień, inni wykonywali tylko pojedyncze zadania; jednych było widać, podczas gdy inni pracowali „na zapleczu”. KAŻDY miał swój wkład. Poniżej możecie zobaczyć, ile osób włożyło swoją pracę w to, aby impreza była tak udana. Wszystkim wielkie dzięki!
1. Adrian Miłosiński (w środku) – koordynowanie prac porządkowych, opiekowanie się terenem wokół remizy, załatwianie wszystkiego, składanie, rozkładanie, montowanie, naprawianie, sprzątanie… Człowiek, który nie żałował czasu ani zdrowia na to, żeby impreza była udana!
2. Michał Szyduk – koordynowanie prac porządkowych, koszenie, sprzątanie, a na samym pikniku obsługiwanie atrakcji dla dzieci – zawsze obecny i wszędzie pomocny 🙂
3. Renata Brożek (Rada Sołecka) – sprzątanie terenu wokół remizy i grabienie boiska, organizowanie atrakcji, rozstawianie eksponatów na wystawie, organizowanie i obsługa zawodów sportowych. Swoją energią może obdzielić pół wsi, co widzieliście w niedzielę na zawodach!
4. Justyna Bździuch – sprzątanie terenu wokół remizy i grabienie boiska. Rozstawianie eksponatów na wystawie, pomoc w organizowaniu atrakcji dla dzieci i zawodów sportowych.
5. Ania Szalczyńska – sprzątanie remizy, organizowanie atrakcji, puszczanie baniek mydlanych i pomoc przy zawodach sportowych.
6. Asia Szalczyńska-Sas – sprzątanie remizy i pomoc w organizowaniu atrakcji. Niezastąpiona w wypisywaniu dyplomów i wręczaniu medali uczestnikom zawodów.
7. Mariusz Bielec (Prezes OSP) – transport stołów i ławek, składanie i rozkładanie namiotów, organizowanie atrakcji i pokazu strażackiego. Dzięki niemu mieliśmy imprezę „z pompą”!
8. Rafał Kurzawski i Sylwek Kurzawski – obsługa sprzętu muzycznego, pomoc w pracach porządkowych i organizowaniu atrakcji, fotografowanie.
9. Łukasz Kowalczyk – udostępnienie, opisanie i przywiezienie eksponatów na wystawę starych sprzętów gospodarskich oraz obsługa namiotu wystawowego.
10. Basia Hajduk – zorganizowanie i opisanie eksponatów na wystawę starych sprzętów gospodarskich, pomoc w zorganizowaniu konkursu wypieków, wykonanie torebek na nagrody dla zwycięzców konkursu. Krótko mówiąc – mrówcza praca na zapleczu.
11. Małgosia Śliczniak-Świrszcz (FotoVisage) – jak zawsze niezawodna wizażystka, malowanie przepięknych, bajkowych wzorów na buźkach dzieciaków (i nie tylko…).
12. Kasia Miłocińska – pomoc w organizowaniu atrakcji, sprzątaniu, obsługa atrakcji dla dzieci, pompowanie i modelowanie balonów.
13. Justyna Wasąg – pomoc w sprzątaniu i organizowaniu konkursu wypieków, obsługa stołów z jedzeniem i piciem.
14. Piotrek Sawic – wykonał dla uczestników pikniku pokaz wspinaczki na drzewach z użyciem profesjonalnego sprzętu arborystycznego.
15. Wojtek Żmuda (Rada Sołecka) – transport i pocięcie drewna na ognisko, wycięcie kijów, pomoc w zorganizowaniu atrakcji.
16. Rafał Ożga – wykonanie i montaż ławek, wykonanie grilla na trójnogu oraz zestawu do łowienia rybek. Chwilowo nie odbiera telefonów, ale już jesteśmy ciekawi, co nam zrobi na następną imprezę… 😉
17. Piotrek Żmuda (Gospodarz OSP) – pomoc w transporcie ławek i stołów, montażu i demontażu namiotów, chłodzenie szampana, zwijanie węży.
18. Krzysztof Bartnik (Fundacja „Sosenka”) – koordynowanie prac porządkowych, pomoc przy montowaniu ławek, rozkładanie i składanie namiotów, transport, robienie zakupów, organizacja i prowadzenie zawodów sportowych, no i oczywiście – niezastąpiony WODZIREJ imprezy!
19. Ewa Bartnik (Fundacja „Sosenka”) – koordynowanie prac organizacyjnych, zorganizowanie Konkursu Wypieków, promocja imprezy, przygotowanie informacji, ogłoszeń, plakatów i zaproszeń, a także części dekoracji i oznakowania stoisk. Zakup materiałów niezbędnych do zorganizowania atrakcji, udostępnienie akcesoriów do baniek mydlanych i modelowania balonów. W ogóle to na każdym kroku spisuje wszystko i każdego 😉
20. Maria Hajduk (sołtys) – Pani Maria z racji urzędu była członkiem komisji konkursowej, ponadto zadbała o promocję imprezy i zaproszenie gości. Dla wszystkich uczestników pikniku ugotowała cały gar kompotu z jabłek i rabarbaru – to był najlepszy kompot, jaki piliśmy! A na koniec z pomocą dzieci przesiłowała strażaków 🙂
21. Edyta Sadło (dyrektor Centrum Kultury i Biblioteki Publicznej w Zwierzyńcu) – bez wsparcia i zaangażowania Pani dyrektor piknik nie mógłby odbyć się w tej formie. Centrum Kultury wypożyczyło nam dwa namioty oraz sprzęt nagłośnieniowy. Ponadto, Pani dyrektor była członkiem Komisji oceniającej wypieki konkursowe i ogłosiła wyniki konkursu, rozdając nagrody i dyplomy.
22. Nina Drozdowska (pracownik Lubelskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego) – bez udziału i pomocy Pani Niny piknik nie byłby tak udany. Pani Nina pomogła nam spiąć całość i doradziła wiele ciekawych rozwiązań. Podczas pikniku pomogła nam rozstawić i udekorować stoiska oraz była jednym z jurorów oceniających wypieki konkursowe. Do tego wszystkiego, nauczyła się robić miecze i jamniki z balonów 🙂
23. Ochotnicza Straż Pożarna w Żurawnicy – strażacy pracowali przy składaniu i rozkładaniu namiotów, transporcie ławek i stołów, przygotowali mrożący krew w żyłach pokaz gaszenia pożaru, robili dużo hałasu i świetnie się bawili razem z nami! No – jedyne co – to przegrali w przeciąganiu liny z Panią Sołtys… No ale, nie można być mistrzem w każdej dyscyplinie 🙂
Dziękujemy również:
– Tomaszowi Kaczorkowi, kolekcjonerowi ze Szczebrzeszyna – za wypożyczenie eksponatów na wystawę starych sprzętów gospodarskich,
– Małgorzacie Tymickiej – za pomoc w obsłudze stołu z jedzeniem i piciem oraz sprzątaniu,
– Agacie Bekier – za przyniesienie domowych chlebów na ognisko, udostępnienie eksponatów na wystawę starych sprzętów oraz pomoc w dekoracji stołów i sprzątaniu,
– Agnieszce Ordyniec – za pomoc w sprzątaniu, udostępnienie eksponatów na wystawę, przygotowanie dekoracji i opakowań na ciasto dla gości,
– Krystynie Balickiej – za udostępnienie eksponatów na wystawę starych sprzętów gospodarskich,
– Oli Tymickiej – za fotografowanie.
Dodatkowe podziękowania należą się także Panu Janowi Sierkowskiemu i Panu Krzysztofowi Kurzawskiemu z Zarządu Wspólnoty Gruntowej – za pomoc w zorganizowaniu sprzętu, maszyn i sfinansowanie zakupu materiałów do budowy ławek, grilla itp.
I jeszcze na koniec – podziękowania dla wszystkich Pań, które uczestniczyły w Konkursie Wypieków! Dzięki Wam mieliśmy na pikniku same pyszności. Do konkursu zgłoszono łącznie 21 różnych wypieków, słodkich i słonych – a po konkursie zostały tylko okruchy… 🙂
Jeśli ktokolwiek czuje się pominięty – zgłaszajcie – dopiszemy! Sami nie możemy uwierzyć, jak dużo osób udało się zaangażować w organizację pikniku. Może nie wszystko wyszło idealnie, a słońce dawało nam ostro popalić, ale i tak możemy być z siebie bardzo dumni – bo zrobiliśmy to wszystko RAZEM!